3 kg pomidorów
1 szklanka wody
1 mała łyżeczka cukru
sól , słodka papryka
Pomidory myjemy,kroimy na na poł i na cztery . Przekładamy do garnka dolewamy wodę i gotujemy do rozpadnięcia się pomidorów . Gdy pomidory mamy gotowe , blendujemy następnie przecieramy przez sito . Gotowy , gładki przecier pomidorowy , zagotowujemy dodajemy cukier oraz przyprawiamy do smaku przyprawami .
Gotowy przecier przelewamy do słoików , zakręcamy , gotujemy w garnku gdzie dno mamy wyścielone , 20 minut od zagotowania na średnim ogniu . Ciepłe słoiki pozostawiamy w garnku do całkowitego wystygnięcia . Przechowujemy w chłodnym miejscu .

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz